آکادمی, آموزش, نوپا و کودک

اسباب بازی های مناسب برای کودکان 3.5 تا 5 ساله

بازی ورزشی پر طرف دار

دراین سن با هم بازی کردن و فعالیتهای گروهی مشترک با سایر کودکان اهمیت دارد و کودک شما نسبت به خیلی از چیزها حقیقتا کنجکاوی نشان می دهد. او زیاد سوال می پرسد و می خواهد مهارتهای حرکتی و بدنی خود را آزمایش کند. دامنه توجه او به قدری گسترش یافته که بتواند برای مدتی خود را با فعالیتهای مختلف سرگرم کند.

 

  • مجموعه های ساخت و ساز اتوموبیل های کوچک

در این سن اسباب بازی های با قطعات کوچک و واقعگرایانه را می توان به کودک داد.

  • تابلوهای مغناطیسی یا پارچه ای

این تابلو ها برای چیدن حروف، اعداد و تصاویر مناسب هستند.

می توان از پرتاب حلقه، گوی و چوگان، بولینگ هم در داخل از منزل و هم خارج از آن استفاده کرد.

  • مدل های کوچکتر از چیزهای واقعی

سوپر مارکت، اثاثیه خانه عروسکی، آشپزخانه های خاله بازی و ماشین های باری و مسافری اسباب بازی مشوق بازی های تخیلی هستند که در این سن مناسب کودک اند.

  • کتابها

کتابهای خواندنی با تصاویر برجسته و کتاب های پیچیده تر، کتابهایی که جاهای خالی برای پر کردن دارند، کتابهای تمرین برای نوشتن و حساب، کتاب های علمی ساده همه انتخاب های خوبی هستند.

  • دستگاه های ضبط صدا و صوت

دستگاه بایستی محکم باشند و برای پخش سرود ها و داستان های مورد علاقه کودک به کار رود.

این وسایل و سایر دستگاه های ساده علمی به کودک بینشی در مورد دنیایی دیگر می دهند.

 

 

  • فعالیت ها و بازی هایی برای کودکان 3.5 تا 5 ساله

فعالیت مربوط به صداها و کلمات : به عنوان نوعی بازی ریاضی پیش دبستانی، شعر ها و آوازهای مربوط به اعداد و شمارش را زیاد به کار ببرید.

بازی ها و فعالیت های بدنی: انواع ساده بازی های تخته ای مثل فرفره بازی، تاس ریختن و حرکت دادن مهره هاو نیز بازی هایی که با برگه انجام می شوند در این سن برای کودک دوست داشتنی هستند.

فعالیتهای هنری: ساختن ماسک های ساده و عروسک های دستی از پاکت های کاغذی، جوراب و شلواری و پارچه، از کارهایی است که کودکان در این سن می توانند انجام دهند. با استفاده از جعبه مقوایی و کارتن، لوله و مقوا چیزهایی مثل مبلمان و وسایل نقلیه و خانه اسباب بازی با کمک کودک، بسازید.

بازدیدها: کودک ار می توانید به سینما، تئاتر و موزه هایی که بخش هایی برای کودکان دارند ببرید. اکنون که کودک شما آنچه را که می بیند درک می کند، این مکانها برای او هیجان انگیز خواهد بود. اگر کودک خود را پیشاپیش برای آنچه که خواهد دید آماده کنید، بازدید از باغ وحش و پارکهای حیوانات به نوعی فعالیت یادگیری تبدیل خواهد شد.

 

سورین لند حامی مادر و کودک در ایران .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *