آکادمی, آموزش, نوپا و کودک

اسباب بازی های مناسب برای کودکان 2 تا 3.5 ساله

وسایل خاله بازی

دراین سن عدم وابستگی، کنترل زبان و مهارتهای جدید کودک روز به روز افزایش می یابد. با این حال باید کاملا مواظب او باشید زیرا هنوز معنی احتیاط را به خوبی نمی فهمد. کودک دوست دارد چیزهایی را روی هم بچیند و خراب کند یا به هم متصل کند و جدا کند و از هر چیزی که توانایی های او را بیازماید لذت می برد.

 

 

  • رنگ و آبرنگ و قیچی

کودک در این مرحله می تواند برای انجام کارهای ظریف تری تلاش کند. هر بار فقط یکی دو رنگ در اختیار او قرار دهید و ازکند بودن لبه قیچی مطمئن شوید و از قیچی کودکان استفاده کنید.

بازی هایی مثل دکتر بازی و پلیس بازی و آنهایی که نقش های اجتماعی هستند با اسباب بازی های این مدلی سبب افزایش تخیل کودک می شوند.

در این سن می توان از اسباب بازی هایی که سبب تقویت حرکات ظریف کودک می گردند، استفاده کرد، مثل نخ و مهره های درشت.

  • اسباب بازی های جور کردنی و نخ کردنی

اسباب بازی هایی که در آنها قطعه هایی با شکل های مختلف باید در جای مناسب قرار داده شوند و قرقره هایی که می توان نخی را از میان آنها رد کرد که سبب تقویت مهارتهای دستی کودک و هماهنگی چشم با دست او می گردد.

  • بازی های ساده و پازلهای با قطعات بزرگ

پازل هایی که موضوعات آشنا برای کودک دارند و می تواند به تنهایی یا به اتفاق شما انجام دهد را انتخاب و بازی کنید.

به کودک خود اجازه دهید همراه با شما با اسباب بازی های خود کار کند. اسباب بازی هایی مثل ابزارها و یا وسایل آشپزخانه برای آنها مناسب می باشند.

 

 

  • فعالیت ها و بازی هایی برای کودکان 2 تا 3.5 ساله

فعالیت مربوط به صداها و کلمات : بازی های الفبایی و شمارشی ساده را انجام دهید.

بازی ها و فعالیت های بدنی: فعالیت ها و بازی هایی که محور آنها موسیقی می باشد را انجام دهید. مثل (اتل متل) و یا (عمو زنجیر باف) و یا ( نون بیار کباب ببر)

فعالیتهای هنری: فعالیت هایی مثل گذاشتن دست و یا پای کودک روی کاغذ و کشیدن خط دور آن و به کودک بگوییم که آن را رنگ بزند.

بازی های داخل و یا خارج از منزل: بازی هایی مثل خاله بازی با استفاده از اسباب بازی های فانتزی آشپزخانه و یا در خارج از منزل فعالیت هایی مثل جمع کردن برگ ها یا سنگ های زیبا و مختلف و صحبت در مورد آنها و یا کاشتن بذر و آب دادن به آنها

بازدیدها: مراجعه به کتاب خانه و خرید کتابهای مورد علاقه کودک باید از این سن شروع شود. کتابها را با داستانهای ساده و تصاویر رنگی بزرگ را برای کودک خود انتخاب کنید.

 

سورین لند حامی مادر و کودک در ایران .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *