آکادمی, نوزاد

از پزشک کودک خود در اولین معاینه فرزند تان چه بپرسید؟

سوالات مهم پزشک کودکان

وجود یک نوزاد تازه متولد شده در خانه از لحظه های  بسیار زیبا و شاد زندگی مادران است اما در عین حال شما بعنوان مادر نگران سلامتی فرزندانتان هستید و سوال های زیادی ذهن شما را در گیر خود کرده است شاید شما اطلاعات زیادی را از دیگران شنیده اید ولی همین باعث گیج شدن شما می شود کارشناسان توصیه می کنند بهترین روش این است که شما نگرانی ها و سوالات خود را یاد داشت کنید و در اولین معاینه فرزندتان توسط پزشک کودک این سوالات را پرسیده اطلاعات و جواب های مورد نیاز خود را در یافت کنید و خیالتان راحت شود.

اگر هنوز نمی دانید چه سوالاتی را باید از پزشک کودک خود بپرسید مادر اینجا شما را راهنمای خواهیم کرد

۵سوال اساسی که شما از بزشک کودک خود در اولین معاینه فرزند تان باید بپرسید

 

سوال اول

چگونه بفهمم کودک من سیر شده است؟

 

چگونه می توانم بفهمم کودکم سیر است یا نه؟ زمان ایده آل برای یک جلسه شیردهی چه زمانی است ؟ و نوزاد من در هر بار شیر خوردن دقیقا به چه مقدار شیر نیاز دارد؟ همه این سوالات معضلات بزرگی برای مادرانی است که به تازگی شیر می دهند. به خصوص در هفته های اول پس از زایمان. پاسخ های زیادی وجود دارد. اما در حقیقت، فقط پزشک شما می تواند پاسخ مناسب را برای شما و کودکتان ارائه دهد. پاسخ پزشک کودک شما به سوالات شما بیشتر ویژه نوزاد شما خواهد بود زیرا جواب پزشک بستگی به بسیاری از خصو صیات کودک شما دارد. مانند وزن کودک، سبک زندگی، رژیم غذایی و میزان رشد کودک شما. در واقع، چیزی است که هیچ کس به خوبی پزشک کودک شما نمی تواند شما را راهنمایی کند.

سوال دوم

چگونه یک برنامه خواب سالم برای کودکم برنامه ریزی  کنم؟

 

درست مانند بحث تغذیه، بحث گسترده ای در مورد عادات خواب نوزادان وجود دارد . بهترین حالت خوابیدن برای آنها چیست. آیا باید نوزاد خود را قنداق کنید؟ و اگر چنین است، چگونه آن را به درستی انجام دهیم؟ علاوه بر این، مادران در مورد این که آیا از روش خواب مشترک استفاده کنند یا از تخت ها یا اتاق های جداگانه استفاده کنند،همیشه برای آنها چالش برانگیز هست. این مناظره همیشه بین مادران و اطرفیان وجود دارد. هر چند که  توصیه برخی از اطرافیان بسیار خوب هستند. ولی بهترین روش این است که همیشه از یک پزشک برای پاسخ نهایی و قطعی بپرسیم. علاوه بر این، این پاسخ تضمینی برای ایجاد بهترین روال خواب برای نوزادان خواهد بود، و چون خواب سالم و راحت در شبانه روز برای رشد سالم کودکان مورد نیاز است.

سوال سوم

آیا روش خاصی برای مراقبت از ناف نوزاد من وجود دارد؟

 

معمولاً اولین معاینه نوزاد با پزشک چند روز پس از زایمان است. در این مدت، بند ناف همچنان به ناف کودک شما متصل است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم بپرسید که چگونه از آن مراقبت کنید. مانند نحوه تمیز کردن یا ضدعفونی کردن آن. آیا باید نوزاد خود را قبل از افتادن حمام کنید؟ همچنین بپرسید در صورت بروز عفونت یا هر چیز دیگری که در این مورد به ذهنتان می رسد چه کاری انجام دهید.

 

آیا می دانید چه اسباب بازی هایی برای کودکان زیر ۳ سال مناسب است؟ اگر نه، اینجا را کلیک کنید.

 

سوال چهارم

مهمترین واکسیناسیون برای نوزادان چیست؟

 

بسیاری از ما معتقدیم که واکسن ها برای سیستم ایمنی نوزادان ما مفید هستند. فرزندان ما را تقویت می کنند و آنها را برای مبارزه با چندین نوع بیماری آماده می کنند . با این حال، یک سوال همشیگی  در مورد اینکه آیا باید نوزادان تازه متولد شده را واکسینه کنیم یا خیر، وجود دارد بهتر است تصمیم نهایی را با همسرتان و کمک پزشکتان بگیرید. از این گذشته، پزشکان همه چیز را در مورد واکسن برای نوزادان و نحوه تأثیر آنها بر آنها می دانند. همیشه یک برنامه زمانی برای تاریخ واکسن در گذشته و آینده داشته باشید تا در دوران کودکی ان را به صورت منظم پیگیری کنید.

سوال پنجم

چگونه بفهمم وزن کودکم ایده آل است یانه؟

 

 

برخی از مادران جدید دوست یا خویشاوندی دارند که در همان زمان بچه دار شده اند. و اغلب، چیزهای زیادی را بین دو نوزاد مقایسه می کنند. این مقایسه ممکن است نگرانی های زیادی را در مورد رشد کودک شما ایجاد کند. این عادی هست؟ یا خیلی کند است یا خیلی سریع؟ نکته خنده دار این است که اکثر مادران واقعاً نمی دانند که آیا رشد، وزن و قد کودکشان برای سن آنها مناسب است یا خیر. در واقع، یکی از کارهای اساسی که پزشک در اولین معاینه نوزاد انجام می دهد، اندازه گیری قد و وزن آنهاست. آنها همچنین دور سر کودک شما را اندازه می گیرند. همه اینها به پزشکان کمک می کند تا از پیشرفت رشد نوزاد و همه چیزهایی که در رابطه با آن هستند مطلع شوند. بنابراین، اگر دکتر به شما گفت همه چیز عالی به نظر می رسد، به آن اعتماد کنید و تسلیم هیچ کس دیگری نشوید.

 

 

 

در نهایت، اینها تنها چند مورد از موارد مهمی است که باید در اولین معاینه در مورد آنها بپرسید. به یاد داشته باشید که هر چیزی را که در مورد آن تعجب می کنید یادداشت کنید. و از پرسیدن خجالت نکشید. پزشک شما بسیار خوشحال خواهد شد که به شما کمک کند تا تمام پاسخ های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

 

سورین لند حامی مادر و کودک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *